Tento obsah si vyžaduje Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Nové telefónne číslo / priama linka do baru 

0901 784 251

------------------Najlepší saloon na Slovensku - Topoľčiansky Country Club SHERIFF prináša do sveta reštaurácií nové i

Novou kategóriou v sortimente reštaurácií, barov a pubov na Slovensku sú country cluby - podniky so svojráznou atmosférou, v ktorých si návštevníci môžu aj zatancovať pri živej country hudbe. Určite najzaujímavejším príkladom v tomto smere je Country Club SHERIFF v Topoľčanoch - Tovarníkoch. Za rok od jeho otvorenia sa stal nielen miestom, kde v piatok a sobotu pravidelne vystupujú country skupiny. Vďaka netradičnému interiéru, navrhnutému s vkusom a premyslenému do najmenších detailov, a takisto vďaka slušnej kuchyni ho čoraz viac vyhľadávajú aj priaznivci menej formálneho stolovania.

Štýlový club je v priamom dotyku s nádherným parkom, v ktorom je aj Topoľčiansky zámok. Budovy clubu boli zrejme v minulosti súčasťou tohto areálu. Jediným problémom pre návštevníkov, ktorí sa k Sheriffovi vyberú po prvý raz, je orientácia. Na ceste z Topoľčian smerom na Piešťany musia dávať dobrý pozor, aby za parkom neminuli malé smerovky ukazujúce doprava. Objekt country clubu zvonka nevyzerá príliš lákavo, no vo vnútri sa ukrývajú nápadito vybavené rozľahlé priestory, na ktorých vidieť veľkorysé investovanie zo strany majiteľa. Priestory pozostávajú z viacerých sál vybavených dvoma barmi, na poschodí sú navyše dva salóniky pre spoločnosti, ktoré potrebujú súkromie. Pozoruhodná je čistota, nie vždy charakteristická pre tento typ podniku, a napríklad aj vzorné bezbariérové toalety.

Tri hodnotiace návštevy, ktoré sme absolvovali na sklonku minulého roka, nám potvrdili poznatky našich spolupracovníkov, ktorí nás na Country Club SHERIFF upozornili. Podnik vyniká špecifickou atmosférou a aj kuchyňa sa usiluje na ňu nadviazať názvami jedál (Indiánsky oheň, Stopárov sen, fazuľový guláš Duniaci Hrom...) Jedlá by však okrem zaujímavých mien mohli priniesť viac fantázie aj na taniere. Ponuka v jedálnom lístku nie je zbytočne široká, sú zastúpené všetky základné druhy mäsa vrátane diviny. Už menej pochopiteľné je, prečo v country clube takmer niet zeleniny a bezmäsitých jedál. Na druhej strane sa zasa výber z ponuky čínskej kuchyne do tohto prostredia ani trochu nehodí.

Jedlá, ktoré sme vyskúšali, uspokojili (výborný pstruh na masle za 195 Sk, kvalitné texaské rezne za 185 Sk), no v kvalite sa predsa len objavili menšie výkyvy (tuhý, málo odležaný Šerifov biftek za 195 Sk). Stoluje sa bez obrusov len s najjednoduchším prestieraním. Obsluha je živá a rýchla, pre toho, kto si potrpí na stálu pozornosť čašníkov až prirýchla. Country club nie je typom podniku na oficiálne príležitosti, no napriek tomu by profesionálna úroveň obsluhy - už aj vzhľadom na ceny - mala byť o čosi vyššia.

Hodnotenie: * * * * (z piatich možných)

TREND, týždenník o hospodárstve a podnikaní, 23.1.2003