Tento obsah si vyžaduje Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Nové telefónne číslo / priama linka do baru 

0901 784 251

------------------Krst CD skupiny ASCALONA - Dnešok

Bolo raz jedno cédečko...


...ale to nebolo len také obyčajné cédečko. Len nedávno ho totiž nahrala skupina ASCALONA z Topoľčian a v Country Clube SHERIFF v Tovarníkoch netrpezlivo čakalo na svoj krst. A pretože sa krstilo historicky prvé cédečko tejto stále populárnejšej a dobre vyzerajúcej country skupiny, náš dohľad bol nevyhnutný.

Už po pár minútach v spoločnosti chalanov z Ascalony nám bolo jasné, že o dobrú náladu núdza veru nebude. Vladimír Gašparík, Radovan Gúcky, Roman Gerši, Mário Siládi a Milan Čičmanec tvoria v tejto zostave zdravé jadro Ascalony už dvaapol roka. Samotné nahrávanie "spískal" Igor Slamka (nazvali ho svojou "šedou eminenciou"), ktorý okrem toho, že je ich dobrým kamarátom, je aj majiteľom hudobnej agentúry Koráb, ktorá CD vydala. "Igor nás zalieval, okopával, staral sa o nás a my sme vyrástli," tak sa o ňom vyjadril Vlado alias Čačko počas piatkového slávnsotného večera, presnejšie 25.októbra 2002.

Krstným tatom prvého dieťaťa ASCALONY sa stal majiteľ Country Clubu SHERIFF Ing.Michal Sedlár, ktorý cédečko najskôr okrstil dymom z fajky a potom domácou hruškovicou (ASCALONA drink). Atmosféra bola naozaj fantastická. Čo malo nohy, tancovalo, čo malo ruky, tlieskalo a čo malo hrdlo, spievalo. Radosť z krstu CD mali nielen členovia skupiny, ale aj ich príbuzní či priatelia, ktorí si to prišli vychutnať spolu s nimi k SHERIFFOVI. Keďže chalani mali v ten večer aj muzikantské povinnosti, o ASCALONE sme sa bavili počas prestávok. Skupinu založili pred štyrmi rokmi Radko s Majkom (najmladší a vraj, ako sa nám skromne priznali, aj najkrajší zo skupiny). Country štýl im počaroval. Pesničky hrávali na gitarách pri táborákoch a postupne, ovplyvnení napríklad aj Michalom Tučným či Františkom Nedvědom, založili ASCALONU. Zo začiatku hrávali po krčmičkáchza šesť litrov vína, ale dnes je to už úplne inak. V Trenčíne, Banskej Bystrici, Bánovciach, skoro vo všetkých dedinách Topoľčianskeho okresu a, samozrejme, v materskom Country Clube SHERIFF v Tovarníkoch už ľudia mali možnosť zatancovať si na country repertoár Ascalony. "Cédečko sme nahrávali v septembri. Nie však preto, aby sme na ňom zarobili "ťažké prachy", ale aby sme potešili našich fanúšikov, ktorí nás oň už dlho žiadali," vysvetľovali nám ascaloňáci. Aj pesničky na ňom vyberali podľa toho, čo sa ľuďom najviac páči. Okrem Hlídače krav, Rosy na kolejích či piesne Pověste ho vejš sa ASCALONA blysla vlastnou tvorbou (Znelka, Zuza, Bačovská, Horor, Kamarátov sen).

Takže do pozornosti širokej country obce odporúčame ďalšie CD do zbierky. Jeho hlavní protagonisti dúfajú, že sa vám zapáči a budete sa pri ňom baviť aspoň tak dobre, ako všetci tí, ktorí boli v piatok účastní jeho krstu.

Miriam Martišková - týždenník Dnešok