Tento obsah si vyžaduje Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Nové telefónne číslo / priama linka do baru 

0901 784 251

------------------SHERIFFPARÁDA 2002 - CFT 7/2002

SHERIFFPARÁDA 2002

Priaznivci dobrej hudby si v poslednom období majú z čoho vyberať a to je len a len dobre. V kalendári každého fanúšika country nájdete niekoľko zakrúžkovaných dátumov, počas ktorých sa koná nejaký festival alebo koncert, zopár interpretov sa zasa doslova mení na kočovníkov, prinášajúcich dobrú náladu do rôznych kútov našej republiky. Tento trend neobišiel ani Topoľčany, konkrétne obec Tovarníky, ktoré v uplynulých dňoch zažili naozajstnú country párty so všetkým, čo k tomu patrí.

Organizátorom podujatia sa stal Country Club Sheriff v Tovarníkoch, štýlová reštaurácia situovaná v krásnom prostredí historického stromového parku, ktorá si počas svojej ročnej existencie dokázala urobiť dobré meno nielen v blízkom, ale aj v ďalekom okolí. Sheriffparáda bola akcia pripravená práve pri tejto príležitosti a organizátorom sa podarilo naplniť program naozaj na výbornú. Veď posúďte sami.

Všetko začalo v piatok štrnásteho júna vystúpením brnenskej bluegrassovej formácie Poutníci, ktorá hrala až do skorých ranných hodín. Populárna česká skupina, ktorá naposledy na Slovensku vystupovala začiatkom februára v Trenčíne vytvorila v Country Clube Sheriff výbornú atmosféru namixovanú z muziky nielen vlastnej ale aj prebratej tvorby. Vystúpenie sa konalo vo vnútri, priestory klubu boli obsadené do posledného miestečka a kto prišiel určite neoľutoval. Tanečné spievané skladby striedané výbornými inštrumentálkami a dynamické sóla jednotlivých členov nenechali chladným nikoho z prítomných. Čerešničkou na torte bol už len sametovo-basový hlas Zdeňka Kalinu.

Spokojní návštevníci sa rozišli do svojich domovov po tretej hodine rannej, organizátori však práve vtedy museli "šliapnuť na plyn", pretože ich čakala príprava hlavnej časti tohtoročnej Sheriffparády. Tá začala na druhý deň okolo obeda a od samého začiatku potvrdzovala, že v Tovarníkoch sa koná niečo výnimočné. Country Club Sheriff bol samozrejme plne k dispozícií, jednotlivé body programu sa však presunuli von do parku. Medzi stromami akoby vyrástlo množstvo stolov a lavíc, v stánkoch sa pred očami divákov pripravoval guláš, klobásy a cigánska pečienka, pivo tieklo prúdom a ani na abstinentov sa nezabudlo. Tanečný parket sa taktiež postavil vonku a deti sa mohli zabaviť jazdou na koňoch alebo na malom detskom vláčiku tématicky nazvanom Pacifik.

Od začiatku akcie sa o hudobnú kulisu starala populárna topoľčianska kapela Ascalona, ktorá priviedla prvých návštevníkov do tej správnej nálady a pripravila tak pôdu pre svojich nasledovníkov. Tými nebol nikto menší ako česká kapela Zelenáči Mirka Hoffmana, ktorá svoje hudobné vstupy striedala s tanečným súborom Maryland. Bolo čo počúvať aj na čo sa pozerať. Zelenáči odohrali množstvo zo svojich už priam notoricky známych hitov a ukázali, že sú naozaj pánmi svojho remesla. Maryland zasa predviedol, že svoju popularitu nezískal len tak náhodou a ich country-stepové tanečné čísla uchvátili vari každého. Program bol obohatený ešte o množstvo súťaží, v ktorých sa dali vyhrať pekné ceny od sponzorov podujatia. Pre deti bolo pripravené triafanie loptičkou do pyramídy z plechoviek a tí dospelí si mohli zmerať sily v pití piva na rýchlosť, v držaní plného pivného "krígľa", v zatĺkaní klincov ale aj v streľbe z historických zbraní na srdcové eso. Hlavne táto súťaž mala dramatické finále, pretože sa ani na niekoľko pokusov nepodarilo rozhodnúť medzi dvoma súťažiacimi a na rad teda prišla súťaž v plieskaní po rukách, ľudovo nazývaná "cápaná" a až tá konečne určila šťastného víťaza. Chvíľočka v nabitom programe sa našla aj pre slovenského preborníka v pití piva dolu hlavou, ktorý kvôli tejto akcii pricestoval až z Oravy a za svoje číslo bol odmenený jasajúcimi divákmi. Zlatým klincom súťaží však bezpochyby bolo vyhlásenie Miss mokré tričko, ktorého sa zúčastnilo sedem žien a dievčat, ktorých odvahu (a aj iné kvality) ocenili diváci mohutným potleskom a Country Club Sheriff zasa klubovým tričkom a hodnotným peňažným poukazom. Víťazka dostala naviac poukaz na nákup v jednom z topoľčianskych klenotníctiev.

Záverečnou atrakciou podujatia a možno povedať, že tou najväčšou však bol country bál ženskej formácie Schovanky, ktoré robia dobré meno českej hudbe nielen doma, ale aj v zahraničí a to už pekných pár desiatok rokov. Dámy svojej povesti nezostali nič dlžné a jedno vydarenejšie kolo striedalo druhé. Návštevníci sa tiež nedali dvakrát ponúkať a parketu pod holým nebom dali poriadne zabrať. Schovanky odohrali niekoľko svojich hitov, trošku si zaspomínali a pridali aj množstvo chytľavých skladieb v anglickom originále, ktoré by nerozhýbali vari iba mŕtveho. Nálada v Country Clube Sheriff bola výborná a tancachtivých návštevníkov rozohnala až búrka, ktorá sa spustila pred druhou hodinou rannou. Tí vytrvalejší sa presťahovali dnu do klubu. Všetci, ktorých som mal možnosť sa spýtať, ako boli spokojní s premiérovou Sheriffparádou mi odpovedali minimálne v kladnom zmysle, väčšina sa však doslova utápala v superlatívoch. Možnosť prežiť príjemnú akciu v prírode s podobne naladenými ľuďmi sa množstvu z nich nenaskytne každý deň a nie každý má možnosť cestovať za podobnými podujatiami desiatky až stovky kilometrov. Napriek tomu sa medzi nadšenými divákmi dali nájsť návštevníci z Prievidze, Trenčína, Trnavy, Bratislavy a dokonca i z Oravy. A mnohí z nich sa pred odchodom nechali počuť: "O rok sa určite streteneme zas."